Siteplan Klantenzone

cPanel of DirectAdmin hosting kiezen voor je website

Bij shared hosting kies je het controlepaneel niet zelf, dat doet de hoster. Siteplan werkt voor webhosting met cPanel en gebruikt DirectAdmin enkel voor wie alleen een domeinnaam beheert. Onze vuistregel: heb je de keuze, dan kies je cPanel. Hieronder staat waarom, wat je er zelf mee doet en wanneer een ander paneel past.

Bijgewerkt op , 4 minuten lezen

De paarse cheeta van Siteplan tussen twee bedieningspanelen, met een poot op het linkse

Waarom cPanel de vuistregel is

cPanel is een van de meest gebruikte controlepanelen op shared hosting. Dat heeft een praktisch gevolg: handleidingen, ontwikkelaars en andere hosters kennen het. Stap je ooit over naar een andere hoster met cPanel, dan vind je dezelfde onderdelen terug en verander je niets aan je werkwijze.

Een eigen paneel van een hoster werkt enkel bij die hoster. Verhuizen wordt dan lastiger en je zit vaster aan dezelfde aanbieder.

Hosters die voor DirectAdmin kiezen, doen dat vaak omdat de licentie goedkoper is dan die van cPanel. Dat hoeft voor jou geen probleem te zijn, maar het is geen voordeel van het paneel zelf.

cPanel is ook geen kwaliteitsgarantie. Een paneel zegt niets over de snelheid van de server, de prijs bij verlenging of de hulp die je krijgt. Kijk dus ook naar wat er in het pakket zit.

Wat je in cPanel zelf doet

In elk pakket van Siteplan (NANO, MEGA en GIGA) werk je met cPanel. De taken die de meeste mensen er uitvoeren:

  • Een e-mailadres aanmaken, een doorstuuradres instellen en je mail lezen in webmail, in je gsm of in Outlook (POP3 en IMAP)
  • WordPress of een andere app installeren in 1 klik
  • Je PHP-versie kiezen
  • Je DNS-records en doorverwijzingen beheren
  • Bestanden uploaden en databases beheren

Je gebruikt zelden meer dan vier of vijf van die onderdelen. De rest laat je staan tot je het nodig hebt. Je logt in op cPanel via een rechtstreekse link, niet via de Klantenzone.

SSL is gratis en zit in elk pakket. Elk pakket maakt drie keer per dag een back-up en bewaart die 21 dagen. Een back-up terugzetten doe je zelf in cPanel met JetBackup, of je vraagt het ons. De gratis Sitejet-sitebuilder staat in cPanel zodra je pakket besteld is, zie sitebuilder.

Waar DirectAdmin past

DirectAdmin is lichter dan cPanel. Dat maakt het geschikt voor een kleine VPS met weinig geheugen en voor wie enkel zijn domeinnaam beheert. Daarom gebruikt Siteplan het voor dat laatste: wie een domeinnaam bij ons heeft zonder hosting, stelt zijn DNS-records en doorverwijzingen gratis zelf in via DirectAdmin. Een website met e-mail, WordPress en back-ups draait bij ons op cPanel.

En Plesk?

Plesk zie je vaker op een VPS of een beheerde server dan op shared hosting. Het draait op Linux en op Windows, cPanel enkel op Linux. Heeft je toepassing Windows nodig, bijvoorbeeld ASP.NET, dan kom je bij Plesk uit. Voor WordPress en gewone PHP-websites volstaat Linux met cPanel. Wat je nodig hebt boven GIGA, lees je bij zakelijke hosting.

Zo kies je

Bedenk welke drie taken je het vaakst uitvoert. Voor de meeste mensen zijn dat e-mail beheren, WordPress onderhouden en af en toe een bestand of een domein aanpassen. Lukken die snel, dan heb je geen ingewikkelder paneel nodig.

Kijk daarnaast naar de prijs bij verlenging, wat er in het pakket zit en hoe snel je hulp krijgt. Wat dat bij Siteplan kost, lees je bij wat webhosting per jaar kost.

Is cPanel moeilijk voor beginners?

Meestal niet. Je ziet veel onderdelen, maar je hoeft ze niet allemaal te kennen. Ze staan gegroepeerd per taak, zoals e-mail, bestanden, domeinen en databases, zodat je stap voor stap leert wat je nodig hebt.

Zit cPanel in elk hostingpakket van Siteplan?

Ja, in NANO, MEGA en GIGA. Wat er verder in zit, staat bij webhosting.

Kan ik DirectAdmin kiezen voor mijn website?

Webhosting bij Siteplan draait op cPanel. DirectAdmin gebruik je voor het beheer van een domeinnaam zonder hosting.

Kan ik mijn website van een andere hoster met cPanel verhuizen?

Ja. Omdat het paneel hetzelfde is, vind je je bestanden, databases en e-mailadressen in dezelfde onderdelen terug. Wil je hulp bij de verhuis, mail ons dan.

Nog een vraag?

Twijfel je of je website bij cPanel past, mail dan wat je ermee wil doen.